Friday, December 17, 2010

Google hizmetlerinden en fazlasını alın!

Google hizmetlerinden en fazlasını alın!

Gmail'i güçlendirinGmail'i seviyorsunuz ancak daha iyi olmasını istiyorsunuz. O halde Better Gmail 2'yi mutlaka denemelisiniz. Better Gmail 2, Gmail'de olmayan birçok özelliği beraberinde getiriyor: hangi tür ek dosyalara sahip olduğunuzu görebilmek, etiketleri hiyerarşik klasör yapısı benzeri listeleyebilme, Gmail sohbet kutusunu gizleyebilme, e-posta geldiğinde ses uyarısı alma ve çok daha fazlası.

Gmail'inize yeni e-posta geldiğinde uyarılmak istiyoranız Spiffy'yi deneyebilirsiniz. Bu küçük uygulama sistem tepsisinde yerini alıyor ve en fazla beş Gmail hesabını denetleyerek size yeni mesaj geldiğinde haber veriyor.

CloudMagic ise Chrome ve Firefox'da çalışan, Gmail e-postalarınızı aramanızı sağlayan bir eklenti. CloudMagic, Gmail'in kendi arama işlevinden daha hızlı arayabiliyor ve sonuçları siz yazarken görüntülüyor.
Chrome, Gmail ve diğer Google hizmetlerinden fazlasını almak istiyorsanız bu 9 bedava araç size göre
İnternetteki tüm kullanıcılar gibi muhtemelen siz de en az bir Google hizmetinden faydalanıyorsunuz. Belki de kullanıcıların çoğu gibi siz de bu hizmetlerin daha fazlasını verip veremeyeceğini merak ediyorsunuz.

Google hizmetleri üzerinde gücünüzü artıracak ipuçlarını sizlerle paylaşıyoruz. Bu programlar sayesinde Gmail'i istediğiniz şekilde ayarlayabilecek, Outlook ve diğer hizmetleri birleştirebilecek ve daha fazlasını yapabileceksiniz.
Yeni film isteğinde bulunmak veya kuyruğu yeniden düzenlemek için Netflix web sitesini sıkça ziyaret etmek zorunda kalıyorsanız bunun daha kolay bir yolu var: Netflix Queue adlı Chrome eklentisini denebilirsiniz. Netflix içinde yaptığınız neredeyse herşeyi Netflix'de yapmanız da mümkün.

Android'i genişletin

Bilgisayarınızda rastladığınız bir web sitesini daha sonra cep telefonunuzda ziyaret etmek isterseniz, bunu yapmak için URL'yi kopyalayıp e-posta ile kendinize göndermeniz ve telefonunuzda açmanız gerekiyor. Ancak Chrome to Phone Chrome eklentisini kullanarak herhangi bir URL'yi PC'nizden Android tarayıcınıza gönderebilir ve bu dertten kurtulabilirsiniz. Eklentiyi kullanabilmek için için telefonunuzda Android 2.2 veya üzerinin bulunması ve Chrome to Phone uygulamasını yüklemeniz gerekiyor.
Google ile Outlook'u birleştirinOutlook ve Google Docs'u beraber kullananlar için Harmon.ie for Google Docs oldukça faydalı. Araç, Outlook'ta bir kenar çubuğu oluşturuyor ve burada tüm Google Docs belgelerinizi listeliyor. İstediğiniz belgeleri kenar çubuğu üzerinden tıklayarak düzenleyebilir, Outlook'u kullanarak Google Docs'a belgelerinizi gönderebilirsiniz.

Google Calendar ve Outlook Calendar'ı beraber kullanmak istiyorsanız CompanionLink'i (40 dolar, deneme sürümü ücretsiz) tercih edin.

Gizliliğinizi koruyun

Google'ın internetteki yeri oldukça büyük ve Google'ın çok fazla kişisel bilgi topladığını düşünen bazı kullanıcıları endişelendiriyor.

Google Alarm adındaki Firefox eklentisi ise Google'a bilgi gönderen siteleri engelleyebiliyor. Bir web sitesi kullanıcı hakkında bilgi göndermeye çalıştığı anda bir alarm sesi ile kullanıcı uyarılıyor.


YOUTUBE VIDEO LIST

seyahat / tatil

Google+ Followers

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...