Thursday, December 16, 2010

O Brother, Where Art Thou? (Nerdesin Be Birader?)

O Brother, Where Art Thou? (Nerdesin Be Birader?)
Yapım Yılı: 2000
Süre: 106 dk
Ulysses Everett McGill, Missisipi'de ağır işçi olarak çalışmaya mahkum olmuş geveze ve sıradan bir mahkumdur. Taş kırmaya artık tahammülü kalmayınca çareyi iki beceriksiz mahkumla birlikte kaçmakta bulur. Bunlar tatlı ve saf Delmar ve çevreye uyumsuz bir adam olan Pete'dir. Üç kafadar özgürlüklerini kazanma ve gömülü bir hazineyi paylaşma hayaliyle yola çıkarlar.

Kaybedecek bir şeyleri olmayan üçlünün ellerinde kelepçelerle hayatlarını kurtarmak için yaptıkları kaçış, birbirinden ilginç tecrübelere ve renkli karakterlere sahne olacak bir maceraya dönüşecektir. Tabi bu sırada, peşlerine düşen esrarengiz kanunadamı Cooley'i de alt etmek zorundadırlar.

Kör bir rahibin "Bir hazine bulacaksınız ama aradığınız hazineyi değil " sözleriyle özgürlüklerinin ve gömülü hazinenin peşine düşmüş olan üç beceriksiz kaçak, maceraları boyunca Jackson'a radyoda şarkı söylemeye giden bir müzisyen olan Tommy Johnson, kendilerini dolandıran tek gözlü İncil satıcısı Big Dan Teague, bir soygun karmaşasının ortasında kendilerine dostça davranan bir gangster Babyface Nelson, Everett'in çok uzak olmayan geçmişinin önemli bir parçası Penny Wharvey ve vali Pappy O'daniel gibi renkli yüzlerle karşılaşacaklardır.

YOUTUBE VIDEO LIST

seyahat / tatil

Google+ Followers

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...