Sunday, January 9, 2011

Engelli Fizy dünya birincisi oldu...

Engelli Fizy dünya birincisi
Türk markası, ödülünü iPad, Android, Twitter, Angry Birds ile birlikte kaldırdı
Dünyada en çok tanınan müzik dinleme sitelerinden olan ancak Müzik Yapımcıları Derneği'yle (MüYap) yaşadığı telif sorunu nedeniyle erişimine Türkiye'de yasak getirilen Türk sitesi Fizy, "En iyi müzik bulma servisi"
FİZY'YE BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ
Fizy, prestijli Mashable Ödülleri'nde kendi dalında birincilik ödülünü, diğer kategori birincilerinden iPad, Android, Twitter, Angry Birds gibi dünya markalarıyla birlikte kaldırdı.

Last.fm, Pandora gibi devleri geride bırakarak birinci olan Fizy, erişimindeki yaklaşık 75 milyar mp3 olmasının yanı sıra 30 dilde hizmet verebildiği için artık dünya çapında bir Türk markası olarak tanınıyor

Türkiye'deki plak firmalarının telif haklarını temsil eden MüYap, şarkılarının Fizy'de izinsiz yayınlandığını iddia ederek mahkemeden erişim yasağı kararı çıkartmıştı.

DÜNYA BİRİNCİSİ AMA...
Fizy şu an Türkiye'de engellei sitelerden birisi, nedeni ise biraz muallak. Konu telif hakkı meselesi çevresinde taraflardan gelen farklı açıklamalar kafaları karıştırıyor. Tarafların saygılı ve temkinli tutumlarına istinaden, sürece müdahil olamamk adına ben de bugüne kadar konu ile ilgili yorum yapmamaya özen gösterdim. Dün haberleştiğim Fizy'nin ortaklarından ve yöntecilerinden Orkun Tekin önümüzdeki İstanbul'a döneceğini söyledi. Döndüğü zaman umarım bu telif ve erişim engelleme meselesi ile ilgili daha somut adımlar atılmış olur.

MASHABLE AWARDS
1.3 milyondan fazla kişinin oylarıyla belli olan Mashable Ödülleri, 4 yıldır dağıtılıyor. 2005 yılında Pete Cashmore tarafından kurulan Mashable.com sitesi, bugün sosyal medya konusundaki en önemli mecralardan birisi ve aylık 4 milyonun üzerinde ziyaretçi sayısı ile dünyanın en popüler blogları arasında ilk üçte.

2008 yılında kurulan ve hızla artan kullanıcı trafiği ile günlük 750 bin ziyaret sayısına ulaşan Fizy; New York Times, Washington Post, Techcrunch gibi önemli uluslararası yayın organlarında adından söz ettirmişti.

YOUTUBE VIDEO LIST

seyahat / tatil

Google+ Followers

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...