Sunday, February 20, 2011

BİR DÜŞÜN BAKALIM KİM HAKLI .... !!!!

BİR DÜŞÜN BAKALIM KİM HAKLI .... !!!!

Is adami tras olurken bir yandan da berberiyle sohbet etmektedir.
Derken, kapinin önünden agir agir geçmekte olan paspal bir çocuk görürler.
Berber, is adaminin kulagina fisildar; "Bu çocuk var ya, dünyanin en aptal çocuklarindan biridir! Bak; dikkat et simdi..."
Berber çocuga seslenir: "Ali, buraya gel!". Bunun üzerine çocuk sakince dükkana girer ve yüzündeki aptalca siritmayla berberi selamlar.
Berber isadaminin kulagina sessizce, "bak simdi" diye fisildar ve bir elinde besyüzbin, diger elinde besmilyon'luk bir banknot oldugu halde çocuga sorar: "Hangisini istiyorsan alabilirsin?"
Çocuk dalgin dalgin bir besyüzbine bir de besmilyona bakar ve sonunda besyüzbinlik banknotu hizlica çekerek berberin elinden alir.
Berber isadamina döner ve gülerek: "Gördün mü? Sana söylemistim." der.Tras bitince isadami sokaga çikar ve az ileride kendi kendine oynayan Ali'yi görür. Yanina giderek, neden besmilyonluk degil de, besyüzbinlik banknotu aldigini sorar. Çocuk hiç de aptalca olmayan bir siritmayla yanit verir:
"Hehehe... Eger besmilyonlugu alirsam oyun biter!"
--Allah'in bile insanlar hakkindaki hükmünü, ömürleri sona erdikten sonra verdigine inanirken... Biz kim oluyoruz da insanlari birkaç kez görmek, iki-üç yazi okumak, birkaç dedikodu dinlemekle... Yargilama hakkina sahip olabiliyoruz!

Dale Carnegie

YOUTUBE VIDEO LIST

seyahat / tatil

Google+ Followers

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...