Sunday, February 20, 2011

oPERATÖR

>Bilgisayar kullanmasını bilmiyor musunuz? Üzülmeyin sizden daha kötüleri olduğuna inanabilirsiniz.(Bu olayların hepsi gerçekmiş)
>
>Netwire: Buyrun Sistem Operatörü.
>Adam :Bilgisayarın kahve taşıyıcısı kırıldı. Garanti kapsamındayım, ne yapmam lazım?
>Netwire:Kahve taşıyıcısı mı?
>Adam :Evet bilgisayarın önündeki.
>Netwire:Pardon tam olarak anlamakta güçlük çekiyorum. Bu kahve taşıyıcısını nereden aldınız? Promosyon falan mı? Üzerinde bir marka var mı?
>Adam :Bilgisayarla birlikte geldi. Promosyon olup olmadığını bilmiyorum. Üzerinde 24X yazıyor.
>
>CD-Rom sürücüsünün kahve taşıyıcısı olarak algılandığını anlayan Netwire görevlisinin bu yanıt karşısında ne hale geldiğini siz düşünün.
>
>Compaq "Press any key"(herhangi bir tuşa basın) komutunu "Press return key" şekline dönüştürmeyi düşünüyor .Neden mi?
>Any (herhangi) tuşu nerede sorusuna cevap vermekten bıkkınlık gelmiş.
>
>
>Bir müşteri, üzerinde "toz koruyucu" olduğunda fareyi kullanmakta güçlük çektiğinden dert yanmış. Toz koruyucu dediğinin farenin plastik paketi olduğu ortaya çıkmış.
>
>Disketlerinin hatalı olduğunu savunan müşteriye "disketleri satıcıya yollayın" denmiş. Satucunun eline geçen mektuptan disketlerin fotokopileri çıkmış.
>
>Bir IBM muşterisi: İlk disketi sürdüm, ikincisini sürerken çok zorlandım, üçüncüsü asla içeri girmiyor.
>Müşteri "İkinci diski sürün" komutunda birinciyi çıkartmak gerektiğini kavramamış...
>
>Dell sirketinin bir müşterisi bilgisayarının faks çekememesinden sikayet etmis. 40 dk lık bir telefon gorüşmesi sonucunda adamın kağıdı monitöre dayayip "Gönder" tusuna bastığı ortaya çıkmış.
>
>Bir IBM müşterisi dokümanı yazıcıya aktaramadığından şikayet etmiş. "Bilgisayar yazıciyı görüyor mu? "sorusuna karşılık "Ekranı bilgisayara doğru çevirdim ama hala görmüyor." cevabını vermiş...
>
>Yeni aldığım bilgisayar çalışmıyor diye Dell firmasını arayan kadın sürekli "Ayak pedalına basıyorum basıyorum makinadan hiç ses gelmiyor." demis. "Ayak pedalı" dediğinin fare olduğu ortaya çıkmış.

YOUTUBE VIDEO LIST

seyahat / tatil

Google+ Followers

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...