Wednesday, September 21, 2011

Google + Kayıtları Artık Herkese Açık

Google Plus Kayıtları Artık Herkese Açık
Yaklaşık 3 ay boyunca sadece davetiye ile üye alan Google+’a kayıtlar artık herkese açık.

Google’ın resmi blogundan yayınlanan habere göre servisin yayınlamasından bu yana yapılan 99 iyileştirmenin ardından sistem herkese açık hale gelmeye hazır. Vic Gundotra, Google+ kayıtlarının herkese açılması haberini “Deneme sürümünde beta’ya geçmeye artık hazırız ve 100. yeniliğimizi tanıtıyoruz: herkese açık kayıtlar.” diyerek duyurdu.

Bu haberin yanı sıra Google+, Android 2.3 ve daha üstü işletim sistemleri için Videolu sohbet desteğini de duyurdu. Buna ek olarak Google+’ın arama özelliğinde de iyileştirmeler yapılmış. Artık arama sonuçları arasında Google+ üzerindeki içeriklerin yanı sıra genel internet üzerinden de ilşkili sonuçlar görüntülenecek. Gundotra; “Google+’ın arama kutusuna bulmak istediğiniz şeyi yazın, biz size alakalı kişi ve yayınların yanı sıra internet üzerindeki popüler içerikleri de gösterelim” diyerek yeni özelliği tanıtıyor

Google+ davetiyeleri, servisin ilk yayınlandığı Temmuz ayında oldukça rağbet gördü ve Google+, yayınlandıktan bir ay gibi kısa bir sürede 20 milyon kullanıcı toplamayı başardı. Fakat son zamanlarda bu popülerlik biraz azalmış gibi görünüyor. Google’ın son yeniliği Google+’ın eski büyüme ivmesini geri getirebilecek mi, bekleyip göreceğiz.

Google+’a neden üye olmalıyım sorusunu soranlardansanız eğer, bu yazımız ilginizi çekebilir. Eğer servise daha önce üye olduysanız, fakat Google+’ı kullanmakta acemilik çekiyorsanız rehberimize göz atabilirsiniz.
Facebook’a rakip olarak Google tarafından piyasaya sürülen ve ilk açıldığı anda davetiye ile kullanıcı kabul eden google+ artık davetiyesiz kullanıcıları da kabul ediyor.İlk duyurulduğu andan itibaren sosyal medya’da büyük sükse yapan google+’a artık isteyen üye olabilecek. Yazılım geliştirme hususunda hantal davranan facebook’a bile ardı ardına yenilikler yaptıran google+ sosyal medya’da bakalım büyük oyuncu olabilecek mi?

Çerçeveler ile büyük bir yenilik getiren google+ bu konuda facebook’un da harekete geçmesini sağladı. Facebook bu yeniliği kendisine de adapte edip filtreleme sistemini denemeye başlamıştı.

kayıt olmak için tıklayınız.
https://accounts.google.com/NewAccount?service=oz&continue=https://plus.google.com/&followup=https://plus.google.com/&hl=tr

YOUTUBE VIDEO LIST

seyahat / tatil

Google+ Followers

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...