Thursday, June 4, 2015

Periscope Nasıl Kullanılır?

Periscope Nasıl Kullanılır?
Periscope’u kullanabilmeniz için; iOS sistemi kullanan bir cihazınızın olması ve Twitter hesabınızın olması gerekmektedir. Daha sonra Apple store’dan Periscope uygulamasını indirdiğiniz taktirde kullanmaya başlayabilirsiniz.
14.8 mb büyüklüğünde olan uygulamanın kurulumu hızlı bir şekilde gerçekleşiyor. Twitter hesabınız yardımıyla sisteme giriş yaptıktan sonra, takipçilerinizin veya tüm kullanıcıların Periscope hesapları bulunması durumunda aynı kullanıcıları takip edebilmeniz için bir pencere ile karşılaşıyorsunuz.
Periscope uygulamasının ana ekranında ”Watch”, ”Broadcast” ve ”People” adlı üç menü bulunmaktadır.
Watch sekmesi ile canlı yayında olan kullanıcıları görebilir ve yayınlarını izleyerek kendileri ile iletişime geçebilirsiniz.
Broadcast sekmesi ile Periscope uygulamasının kameranıza, mikrofonunuza ve bulunduğunuz konuma erişim imkanı sağlayarak canlı yayına başlayabilir, kayıt altına aldığınız görüntüleri sisteme kaydedebilir ve izleyicileriniz ile paylaşabilirsiniz.
People sekmesi ile en çok takip edilen kullanıcıları görebilir, kullanıcılar içerisinde arama yapabilir ve kendi profilinizi görüntüleyerek çeşitli ayarlar yapabilirsiniz.

Twitter tarafından 100 milyon dolara (262 milyon TL) satın alınan mobil uygulama Periscope, 26 Mart itibarıyla kullanıma açıldı.

YOUTUBE VIDEO LIST

seyahat / tatil

Google+ Followers

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...